Ana sayfa Uncategorized Genel Başkan Kuzey: “Hayırseverlerimize ve gönüllülerimize teşekkür ederiz”

Genel Başkan Kuzey: “Hayırseverlerimize ve gönüllülerimize teşekkür ederiz”

53
0

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) işbirliğinde “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” temasıyla gerçekleştirilen vekâletle kurban kesim organizasyonu kapsamında hayırseverlerin emaneti olan 165 bin 171 hisse kurban kesilerek başta Türkiye’de deprem bölgesi olmak üzere dünyanın 54 ülkesinde ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı.

Her emanet yerine ulaştırdık

Hayırseverlerin emanetleriyle milyonları aşan insanın bayram sevinci yaşadığını belirten DİTİB Genel Başkanı Dr. Muharrem Kuzey, “Teşkilat olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da Kurban Bayramı vesilesiyle hayırseverlerimizin iyilik, şefkat ve merhamet elini mazlum ve mağdur coğrafyalarda yaşayan kardeşlerimize uzattık, sofralarına aş olduk. Bu yıl organizasyon kapsamında kurban bağış paketlerini dünyanın 54 farklı ülkesine 62 gönüllü ile hayırseverlerimizin emaneti olan 165 bin 171 hisse hisse kurbanı 6 milyon 854 bin 804 kardeşimize ulaştırdık” dedi.

İyilik ve güzelliklere vesile olduk

Kurbanların kesimlerinin İslami usullere göre gerçekleştirildiğini ifade eden Kuzey, kesimlerin gönüllüler ve TDV yetkilileri nezaretinde hayırseverlerin isimlerin tek tek okunarak yapıldığını söyledi. Kurban etlerinin dağıtımında duygu dolu anların yaşandığına ifade eden Kuzey, “Amacımız, kardeşlik bağlarını kuvvetlendirmek, iyilik ve güzelliklere vesile olmaktır. Sahada görev yapan gönüllerimiz hayırseverlerin emanetlerini ulaştırdıklarında zaman zaman duygu dolu anlar yaşadılar. Sevgi ve muhabbetle karşılandılar. Her bir gönüle dokunduklarında sevinç ve gözyaşları içinde hayır dualar ile karşılık aldılar.“ diye konuştu.

İyilik hareketine destek veren hayırseverlere teşekkür ederiz

Kuzey, bu iyilik hareketine destek veren, DİTİB teşkilatına teveccüh gösteren hayırseverlere teşekkür ederek şu değerlendirmeyi yaptı: “Mazlumların, yetimlerin, yoksulların umudu olan DİTİB ve TDV, dünyanın neresinde olursa olsun ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatıyor. Bağışlarıyla teşkilatımıza teveccüh gösteren kardeşlerimize, DİTİB teşkilatı mensuplarına, gönüllülerimize teşekkür ediyorum. Hayırlarının kabulünü Cenab-ı Hakk’tan niyaz ediyorum. Rabbim bağışçılarımızın kurbanlarını makbul eylesin.”

Ercüment Aydın / Köln

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here